تولید و اجرای تخصصی کفپوش بتنی و رزینی
افزودنی های بتن و محصولات پایه سیمانی

شبکه های اجتماعی
شماره تماس

سیلر و آبگریز کننده

در مورد محصولات ما، قیمت و نحوه همکاری سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید ...

سیلر و آب گریز کننده چیست؟

سیلر یا همان آب گریز کننده از جمله محصولات کاربردی  به هنگام رنگ آمیزی سطوح است. شاید در نگاه اول رنگ آمیزی سطوح آسان ترین مرحله به نظر برسد و اینطور گمان ببریم که کافی است تا یک قوطی رنگ و قلمو در دست داشته باشیم و تمام سطوح را رنگ  کنیم، اگر که شما نیز چنین نظری دارید لازم است که تا پایان این محتوا همراه ما باشید چرا که رنگ آمیزی سطوح چیزی فرای تصور شماست و نیازمند محصولات و مراحل مختلفی است.

سیلر چیست؟

اگر بخواهیم یک تعریف ساده از سیلر داشته باشیم باید بگوییم که سیلر نیز نوعی پرایمر است که برای چسبیدن رنگ با قدرت و کیفیت هر چه بیشتر به سطح استفاده میشود.
در میان سطوحی که بافت آنها قدیمی شده و دارای ناهمواری  و فرورفتگی اند، برای یکدست سازی و آب بندی  سیلر به کار برده میشود.همچنین در برخی مواقع به عنوان پرایمر آلکیدی نیز مورد استفاده قرار میگیرد تا مانع از نفوذ آب به سطح شود برای تولید سیلر از، رنگ، روغن و پولیش استفاده می‌شود که علت اصلی آب گریز بودن این ماده نیز همین موادند.

به تعبیر ساده تر سیلر کردن یکی از ابتدایی ترین مراحل رنگ آمیزی سطوح است که در نهایت به عنوان یک لایه محافظتی عمل میکند و از سطح در برابر رطوبت محافظت میکند.

انواع سیلر

سیلرها در انواع مختلفی تولید و روانه ی بازار میشوند همانطور که در طول این مطلب بارها اشاره کردیم مهم ترین کاربرد سیلر، تسهیل رنگ آمیزی سطوح است اما  از این ماده می توان برای رنگ آمیزی  سایر سطوح از جمله دیوارهای بتنی، آجری، فلزی و گچی نیز استفاده کرد.

این سیلر محصولی بر پایه سیلیکات لیتیوم است که به علت  کاربرد ترکیبات شیمیایی ویژه در آن میتواند به راحتی  با نفوذ در بتن میتواند به طور چشم گیری استحکام بتن را افزایش دهد و بتن را در برابر نفوذ انواع اسید و قلیا و دیگر واکنش های شیمیایی حفظ کند و از این طریق سبب افزایش مقاومت سطح در برابر عوامل جوی و سایش شود.