تولید و اجرای تخصصی کفپوش بتنی و رزینی
افزودنی های بتن و محصولات پایه سیمانی

شبکه های اجتماعی
شماره تماس
بتن پلیشی

بتن پلیشی چیست؟ آشنایی کامل با کاربرد و مزایای بتن پلیشی

بتن پلیشی به یک گزینه محبوب برای انبارهای صنعتی ، مراکز تدارکات ، مراکز خرید ، تأسیسات تولیدی یا انبارها تبدیل شده است.

فهرست مطالب

بتن پلیشی چیست؟

بتن پلیشی به یک گزینه محبوب برای انبارهای صنعتی ،  مراکز تدارکات ،  مراکز خرید ، تأسیسات تولیدی یا انبارها تبدیل شده است.

علی رغم محبوبیت روزافزون این نوع کفسازی ، بسیاری از کارفرمایان هنوز در استفاده از آن شک دارند.

در واقع بتن پلیشی یک گزینه بسیار اقتصادی در مقایسه با بقیه روشهای کفسازی است که در حال حاضر در بازار وجود دارد و کیفیت و مزایای بتن پلیشی ، این را نشان می دهد که گزینه بسیار خوبی برای کف سازی است.

مزایای بتن پلیشی

  1. بتن پلیشی ایمنی بیشتری را نسبت به روش های دیگر ایجاد می کند
  2. در بتن پلیشی میزان جذب مایعات به حداقل می رسد
  3. بتن پلیشی بسیار بادوام است
  4. بتن پلیشی لغزندگی ندارد
  5. زیبایی بصری بالا
  6. بتن پلیشی بسیار مقرون به صرفه است
  7. بتن پلیشی و صرفه جویی در انرژی
  8. انعکاس نور مناسب
بتن پلیشی

بتن صیقلی و ایمنی بیشتری

فضاهایی با کف بتنی معمولی مملو از ذرات ریز گرد و غبار است  که از بتن جدا شده و در فضا منتشر می شوند. این ذرات گرد و غبار نه تنها  برای سلامتی مناسب نیستند ، بلکه هزینه نگهداری را نیز افزایش می دهند.

در بتن پلیشی این فرسایش به حداقل ممکن رسیده است و تخلخل بتن کاهش پیدا کرده و مانع از ایجاد هرگونه گرد و غبار و فرسایش سطح می شود.

بتن پلیشی میزان جذب مایعات را به حداقل می رساند

بتن معمولی متخلخل است و به راحتی لک می شود، روغن و رنگ به سرعت جذب شده و عملا حذف آنها غیرممکن است. بتن پولیشی میزان جذب مایع را به حداقل رسانده و به همین دلیل ، روغن، رنگ و انواع لکه ها به سختی می توانند به بتن صیقلی نفود کنند.

بتن پلیشی و عمر مفید بیشتر

فرآیند ساب زنی و پلیش به همراه ماده واکنش دهنده شیمیایی باعث می شود که بتن پلیشی مقاومت سایشی بهتری پیدا کند و در برابر تردد، ترافیک روزانه و آسیب ها محافظت می شود و عمر مفید سطح بتن را تضمین می کند.

بتن پلیشی

بتن پلیشی، ضد لغزش

درخشش بالایی که با پرداخت کف بتنی حاصل می شود و می تواند لغزنده بودن آن را متصور شد اما تا زمانی که کف بتنی پلیشی خشک نگه داشته شوند ، مانند کفهای دیگر ایمن و ضد لغزش هستند .

بعلاوه ، بتن پلیشی ساییدگی لاستیک ماشین آلات را کاهش می دهد و به دلیل صاف و صیقلی بودن سطح ، ماشین آلات کمتر از هر نوع کف دیگری در بتن پلیشی دچار لاستیک خوردگی می شوند.

زیبایی و براقیت بیشتر با بتن پلیشی

علاوه بر مزایای ذکر شده، سطح بتن پلیشی بسیار زیبا و براق دیده می شود و البته یک کفپوش عالی برای مهیا کردن نور بیشتر به فضای موجود است.

در واقع به دلیل صاف و صیقلی بودن سطح ،  بتن پلیشی می تواند تا 30٪ نور بیشتری نسبت به بتن غیر صیقلی منعکس کند که این امر باعث روشنایی فضا و احتمالاً کاهش هزینه های برق می شود.

بتن پلیشی، سطحی ایمن تر ، روشن تر، قابل اطمینان تر و مقاومتری برای شما به ارمغان می آورد.

بتن پلیشی

بتن پلیشی بسیار مقرون به صرفه است!

به علت زیبایی سطح بتن پلیشی پوشش اضافی مانند فرش یا کاشی دیگر لازم نیست. علاوه بر این ، هنگام مقایسه عمر و ماندگاری کفپوش های بتونی در مقابل فرش، کاشی و غیرخ، کفپوش بتونی موجب صرفه جویی در هزینه می شود.

بتن پلیشی و صرفه جویی در انرژی

صیقل شدن سطح بتن باعث کاهش استفاده از چوب ، فرش و کاشی و محصولات دیگر می شود. همچنین بازتاب نور، باعث روشنایی بیشترفضا و در نتیجه صرفه جویی در انرژی می شود.

انعکاس نور مناسب

بازتاب نور در بتن پلیشی می تواند جلوه بسیار زیبایی به سطح کف فروشگاه ، هتل ، دفتر کار، اتاق و یا فضاهای مختلف  می دهد. با انعکاس نور خورشید از کف علاوه بر جلوه بیشتر موجب صرفه جویی در نور مصنوعی می شود.